DOSTAWA LUX4U

 

MASECZKI OCHRONNE

( ilość produktów: 37 )

Maseczki ochronne na twarz

Jeszcze niedawno maseczki ochronne kojarzyły się głównie jako ochrona przed zanieczyszczeniami powietrza w sezonie zimowym. Koronawirus uświadomił nam, że maseczki higieniczne to niezbędna ochrona także przed wirusami i groźnymi chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Do takich zalicza się nie tylko covid-19, ale także częsta u nas w sezonie zimowym grypa czy popularne przeziębienia.

Jak działają maseczki ochronne

Maseczki ochronne to rodzaj zabezpieczenia, który chroni nasze usta i nos przed przedostaniem się do nich szkodliwych wirusów wywołujących choroby. Działają w dwie strony: chronią nie tylko osobę noszącą maseczkę, ale także wszystkie osoby znajdujące się w jej otoczeniu, co ma szczególne znaczenie jeśli dana osoba wie, że jest chora. Dzięki temu możemy chronić siebie przed zarażeniem, ale też jeśli wiemy o swojej chorobie, możemy chronić rodzinę, współpracowników czy też przypadkowe osoby przed przeniesieniem na nie wirusa.

Rodzaje maseczek ochronnych

Maseczki antywirusowe dzielą się na różne rodzaje, np. I, IIR, II czy też IR. Różni je przede wszystkim stopnień filtracji i ilość wartstw. Najpopularniejszym rodzajem masek ochronnych są obecnie maseczki w wersji II. Składają się one z trzech warstw wykonanych są ze specjalistycznej włókniny polipropylenowej. Taka budowa gwarantuje według szacunków stopień filtracji na poziomie 98%, co spełnia najwyższe poziomy bezpieczeństwa.

Maseczki ochronne na twarz: maseczki jednorazowe czy bawełniane wielorazowe?

Oprócz podziału na rodzaje ze względu na stopień filtracji i ilość warstw szczególnie istotnym dla użytkowników kryterium jest sposób ich użytkowania. Tutaj maseczki ochronne dzielą się na jednorazowe maseczki ochronne i wielorazowe maseczki ochronne. Ich sposób użycia nie różni się niczym oprócz ilości zastosowań. Jednorazowe maseczki należy wyrzucić po każdym użyciu i następnym razem założyć nową. Maseczki wielorazowe są co prawda droższe, ale dają nam komfort wielokrotnego używania tej samej maseczki. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać o dbaniu o czystość wkładu. Maseczki wielorazowe zazwyczaj można wyprać w pralce lub odkazić w mikrofalówce.

Jak używać maseczki ochronne

Maseczki ochronne zakłada się na usta i noc, zawiązując je z tyłu głowy lub zaczepiając o uszy. Bardzo ważne jest dobre założenie maseczki tak, żeby dobrze przylegała do twarzy. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że jesteśmy dobrze chronieni. Z tego względu warto zwrócić uwagę na to, jakie maseczki noszą nasze dzieci. Maseczki ochronne dla dzieci powinny być mniejsze i dobrze dostosowane do ich mniejszych wymiarów. Producenci proponują wiele wzorów maseczek, dzięki czemu każdy może wybrać rozwiązanie dla niego najwygodniejsze i najbardziej odpowiadające u estetycznie.

Maseczki ochronne na co dzień

Maseczki ochronne z reguły są bardzo wytrzymałe, łatwe w użytkowaniu i wygodne, dzięki czemu ich noszenie nie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. To sprawia, że powinni je nosić nie tylko lekarze i personel medyczny, ale także zwykli ludzie. Może za to znacznie zwiększyć nasz poziom bezpieczeństwa na co dzień. Regularne noszenie maseczki ochronnej znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zarażenia drobnoustrojami i wirusami.

Żeby maksymalnie zwiększyć swoje bezpieczeństwo bardzo ważne jest także częste i dokładne mycie rąk i twarzy. Należy też pamiętać, aby unikać dotykania nosa oraz oczu. Każdy więc, komu leży Ci na sercu bezpieczeństwo swoje i bliskich powinien przemyśleć zakup maseczki ochronnej. Do wyboru jest wiele rodzajów maseczek i każdy powinien znaleźć odpowiednią dla siebie. Odpowiednio dobrana maseczka ochronna to dobre zabezpieczenie przed wirusami i drobnoustrojami, z którego wszyscy powinniśmy korzystać.

etui antybakteryjne

 

NAJLEPSZE MARKI W LUX4U.PLzobacz wszystkie

 

ADAM BARON
BABYBJORN
BAGHERA

BARELLY BAGS
BENGA
BEVERLY HILLS POLO CLUB
BG BERLIN
BLUE DROP
BRUNO BANANI
BUILT NY
BODENSCHATZ
BRØDRENE
BUBULE
CABEAU
CARIBEE
CABINZERO
CACHAREL
CARLTON
TUCANO
UNITED COLORS OF BENETTON
X-DORIA
TONSAC
ELODIE DETAILS


CASE LOGIC
CAT CATERPILLAR
CELLULAR LINE
CHIEMSEE
CUTIES AND PALS
DAKINE
DAVIDT'S
DELSEY 
DEUTER
DIELLE
DIGNITO
DISNEY
CATALYST
CELLULAR LINE
COOCAZOO
CRUMPLER
CUTIES AND PALS
ELODIE DETAILS
THE ROLLING STONES
PACA Pod
QUOKKA
MOSHI

ELBRUS
ESPRIT
EVERKI
FALCONE
GALLERIA
GALSKÓR
GAUDI BARCELONA
GENEVIAN
GIOVANI
GOODYEAR
GOSHICO
HAMA
HAPPY RAIN
FABRIZIO
FELICE
GECKO
GUESS
HAROLD'S
HEROBILITY
HEYS
KARL LAGERFELD
PEAK DESIGN


HERSCHEL
HGL LEDERWAREN
MCKLEIN
MI-PAC
NATIONAL GEOGRAPHIC
KARL LAGERFELD
MOLESKINE
MOSHI
PACA POD
PAOLO PERUZZI

NIKIDOM ROLLER
OGIO
ORSONERO
PACSAFE
PERLETTI
PIERRE CARDIN
PLANETA
PUCCINI
RONCATO
SAMSONITE
SAXOLINE
SKECHERS
SKIP HOP
SOLIER
STEPHEN JOSEPH
PICTAR
SŁOŃ TORBALSKI
PEAK DESIGN
PENNY SCALLAN DESIGN
PURO
PUSHEEN
QUOKKA


STRATIC
SUIT SUIT
SUMATRA
SWISS CONCEPT
THULE
TITAN
TRAVEL BLUE
TRAVELITE
TULOKO
VALENTINI
VERUS
VIP COLLECTION
VOGUE
VOLKSWAGEN
WISHBONE DESIGN
WOJEWODZIC
YNOT
SAMIDARE
STENBERG
SURFANIC
TULOKO

 

 

 


 

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel