maseczki ochronne

 

Plecak na laptopa. Torba na laptopa. Co wybrać?

2019-09-20
Plecak na laptopa. Torba na laptopa. Co wybrać?

Plecak na laptopa czy torba na laptopa?


Jest wiele ważnych cech, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla na rozwiązania do przewożenia laptopa.


Rozmiar

Powinien być dopasowany do rozmiaru laptopa. Szczególnie ważne jest to w przypadku torby lub etui. Pozwala to dobrze zabezpieczać sprzęt. W przypadku plecaka nie jest to takie ważne. Jeżeli więc planujesz wymianę laptopa na większy lub mniejszy model, plecak będzie rozwiązaniem uniwersalnym. Może być na przykład taki który pomieści modele od 14 do 16”.


Ilość komór

Najprostsze modele toreb czy plecaków na laptopa mają zazwyczaj 1 komorę. Bardziej rozbudowane mogą być wyposażone nawet w 3 komory. Pozwala to na lepsza organizację, dzięki dodatkowym komorom bez problemu zmieścisz dodatkowe urządzenia, akcesoria, np. tablet, smartfon. Są też modele plecaków w których pomieścisz małą drukarkę czy też projektor lub inne urządzenie o większych gabarytach.


Ilość i rozmiar kieszeni i przegród

No cóż. Więcej przegród i kieszonek, to więcej możliwości, większa pojemność...możliwość lepszego zagospodarowania wnętrza torby lub plecaka. Dla osób roztargnionych jest to jednak zagrożeniem. Wiele komór i zakamarków wymaga od nas umiejętności dobrej gospodarki przestrzenią. Nie wszyscy ją posiadają. Dla takich osób polecamy modele jedno lub dwukomorowe w minimalistycznym wydaniu. Jednym słowem: każdemu według potrzeb. W przypadku torby którą trzymasz zazwyczaj w ręce,  ważne jest, aby unikać przeładowywania. Noszenie nierównomiernie rozłożonych ciężarów nie jest zdrowe dla kręgosłupa.


Waga

Zależy od materiału z którego została wykonana torba lub plecak. Modele ze skóry naturalnej są z reguły ciężkie, te z materiału lżejsze. Oczywiście na wagę wpływ ma również liczba komór i kieszeni. Jeżeli chodzi o plecaki to waga ma mniejsze znacznie niż w przypadku torby.  Jeśli twój wybór padł na torbę – ogranicz się do niezbędnego minimum, bo to po prostu bardziej praktyczne.


Bezpieczeństwo

Bardzo ważna jest wodoszczelność, która zależy od materiału. Dzięki temu bezpiecznie przeniesiesz torbę z laptopem, nawet po krótkotrwałej ekspozycji na deszcz. Druga sprawa to system umocowania komputera we wnętrzu torby lub plecaka, dzięki któremu nie przemieszcza się w trakcie transportu. W torbach stosowane są zazwyczaj taśmy i rzepy, dzięki którym laptop utrzymywany jest w jednej, stabilnej pozycji. W plecaku wystarczy głęboka kieszeń. Laptop umieszczony jest w pozycji pionowej. Dobrze gdy przegroda na laptopa obszyta jest warstwą pianki, pluszu lub innego miękkiego materiału który absorbuje wstrząsy i chroni komputer.


Materiał

Ma wpływ na bezpieczeństwo laptopa (wodoszczelność, odporność na wstrząsy) i wagę. W przypadku torby decyduje także o jej stylu. Ciekawym tworzywem jest nylon balistyczny – najtwardszy dostępny na rynku rodzaj nylonu, z którego wykonuje się również… kamizelki kuloodporne. Jest wodoszczelny i wytrzymały.


Szczegóły wykonania

To ważna kwestia. Od niej zależy to, czy torba lub plecak zapewnią odpowiednie zabezpieczenie twojego laptopa. Szczegóły wykończenia i jakość wykonania wpływają też na trwałość produktu oraz wygodę w codziennym użytkowaniu.
Jeżeli preferujesz plecak na laptopa, zwróć uwagę na dobrej jakości system nośny, a więc solidnie usztywniony i dobrze wyprofilowany tył.Polecane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel