maseczki ochronne

 

Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co zrobić gdy zniszczono walizkę podczas lotu?

walizki podróżne z poliwęglanuPodróżujesz samolotem? Na lotnisku okazało się, że walizka jest uszkodzona?

Za uszkodzenie mechaniczne walizki podczas lotu, odpowiada przewoźnik, i to tam należy zgłosić usterkę. W formularzu reklamacyjnym opisz dokładnie rodzaj usterki, wartość walizki lub torby podróżnej.
W kolejnym kroku linie lotnicze poproszą Cię o przedstawienie rachunku za zniszczony bagaż - jeżeli już go nie posiadasz, możesz otrzymać od nas kopię. Wszystkie dane zamówień przechowujemy w systemie.

Jeżeli kupiłeś walizkę w innym sklepie i nie masz rachunku - linie lotnicze powinny zwrócić wartość walizki liczoną wg.jej wagi, zgodnie z przepisami Konwencji Montrealskiej.

Warto także dokupić ubezpieczenie bagażu, linie lotnicze często w ograniczony sposób odpowiadają za zniszczenia.

 

 

PAMIĘTAJ!
 

 • przewoźnik odpowiada za bagaż, podczas lotu bagaż jest pod opieką linii lotniczych. Odpowiedzialność za uszkodzenia i zagubienie bagażu regulują przepisy Konwencji Montrealskiej.

 • gdy zauważysz, że twój bagaż został uszkodzony podczas transportu, zgłoś to zdarzenie natychmiast po przybyciu na lotnisko docelowe w biurze linii lotniczych lub u agenta linii
   
 • zgłoszenie reklamacyjne możesz także przesłać później - w terminie do 7 dni (jeżeli zgubiono Twój bagaż - masz na to 2 lata). Liczy się data stempla pocztowego.
   
 • przysługuje Ci odkodowanie za zniszczony lub zaginiony bagaż - kwota maksymalna wynosi 1000 SDR (specjalne prawo ciągnienia - międzynarodowa waluta bezgotówkowa), to około 1100 EUR
 • linie lotnicze często zastrzegają, że kwoty rekompensaty mogą być mniejsze niż powyższa, jeśli bagaż był źle zapakowany lub jeśli zawierał przedmioty niedozwolone na pokładzie,
 • linie lotnicze zwykle też zastrzegają sobie brak odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę przedmiotów o dużej wartości, jeśli nie zostały odpowiednio zgłoszone,
 • najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed stratami wynikającymi z uszkodzenia lub zagubienia bagażu przez linie lotnicze jest wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 15 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-07-08
Pełen profesjonalizm.
2020-09-22
Bardzo szybko i sparwie otrzymałem zamówioną torbę podróżną.Gorąco polecam.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel