maseczki ochronne

 

Co można wziąć do bagażu podręcznego

2018-10-04
Co można wziąć do bagażu podręcznego

Bagaż podręczny w samolocie stanowi niejednokrotnie jedyny bagaż jaki zabieramy ze sobą w podróż. Warto zatem wiedzieć co można wnieść na pokład.

W tym zakresie linie lotnicze stosują jednorodną politykę. Przed lotem warto zapoznać się z listą przedmiotów dozwolonych.

Płyny można przewozić na pokładzie tylko w pojemniku o maksymalnej pojemności 100 ml, zapakowane w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm z możliwością powtórnego uszczelnienia.
 

Ostre przedmioty które możesz wnieść na pokład:

Jakich przedmiotów nie wolno wnosić na pokład samolotu?

Pasażerowie nie mogą wnosić do strefy podwyższonego bezpieczeństwa ani do kabiny samolotu następujących artykułów: Broń, broń palna oraz inne jej rodzaje; przedmioty, które mogą wystrzeliwać pociski lub powodować obrażenia, m.in.: wszystkie rodzaje broni palnej (pistolety, rewolwery, strzelby, śrutówki itd.), repliki oraz imitacje broni palnej, części broni palnej (z wyjątkiem teleskopowych przyrządów obserwacyjnych i celowniczych), korkowce, strzelby oraz broń na śrut pistolety na race, pistolety startowe, zabawki w kształcie broni wszystkich rodzajów, broń na kule, broń na śruby przemysłowe i gwoździe, kusze, katapulty, harpuny i kusze podwodne, urządzenia do uboju zwierząt, urządzenia do ogłuszania lub porażania, np. elektryczny pastuch, broń przewodząca energię (lasery), zapalniczki w kształcie broni. Broń spiczasta i z ostrzem oraz ostre przedmioty; artykuły spiczaste lub z ostrzem, które mogą spowodować zranienie, w tym siekiery i toporki, strzały oraz rzutki, raki (bosaki, pręty z hakami lub płyty z metalowymi gwoździami używane przez alpinistów), harpuny i włócznie, czekany oraz szpikulce do lodu, łyżwy, noże z blokadą lub sprężynowe z ostrzami dowolnej długości, noże rytualne, religijne i myśliwskie wykonane z metalu lub innych materiałów twardych, które umożliwiają użycie ich jako broni, tasaki, maczety, odsłonięte maszynki do golenia i ostrza (z wyjątkiem zabezpieczonych lub jednorazowych maszynek do golenia z ostrzami w pudełku), szable, szpady i laski ze szpadami, skalpele, nożyczki o ostrzach powyżej 6 cm., narty i kijki do chodzenia/wspinaczki, gwiazdy do rzucania, narzędzia, które mogą być użyte jako broń ostra lub broń z ostrzem, np. wiertarki i części do wiertarek, noże do cięcia kartonów, noże użytkowe, wszystkie rodzaje pił, śrubokręty, łomy, młotki, szczypce, klucze francuskie/nastawne, lampy lutownicze.

 

* Płyny w bagażu podręcznym można przewozić w pojemnikach do 100 ml każdy.

** Uwaga! Krople do oczu traktowane są jako niezbędne leki. Są dozwolone do przewozu w objętości większej niż 100 ml, należy jednak zgłosić je osobno podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

*** Płynne leki na receptę mogą być przewożone w ilości większej niż 100 ml jeżeli są niezbędne dla pasażera z przyczyn zdrowotnych podczas podróży. Leki te należy zgłosić osobno podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel