wiosenna wyprzedaz

Walizki z poliwęglanu

2014-04-12

Walizki z poliwęglanu

 Walizki z poliwęglanu są, ze względu na nadzwyczajne właściwości materiału jakim jest poliwęglan (policarbon), są nie bez powodu uznawane za najlepsze walizki na rynku.

Poliwęglan znany także jako policarbon, policarbonat, oznaczany także skrótem PC to najbardziej wytrzymałe tworzywo które wykorzystywane jest do produkcji walizek.


Walizki z poliwęglanu są najbardziej odporne na zniszczenia, warunki atmosferyczne (w tym ekstremalne temperatury) przy zachowaniu równocześnie niewielkiej wagi końcowej.

Poliwęglany są termoplastycznymi (formowanymi przez wtrysk i wytłaczanie na gorąco) tworzywami sztucznymi o bardzo dobrych własnościach mechanicznych, szczególnie udarności i dużej przezroczystości. 

Cechą charakterystyczną walizek z poliwęglanu jest ich giętkość - co powoduje, że podczas niespodziewanych upadków narażone są na mniejsze obrażenia niż tradycyjny bagaż.
A to właśnie tego typu zniszczeń boimy się najbardziej kupując walizki - zwłaszcza, gdy czeka nas podróż samolotem.
(warto także przeczytać co zrobić gdy twój bagaż zostanie uszkodzony podczas lotu)


Dążąc do doskonałości i super wytrzymałości walizek producenci oferują różnego rodzaju walizki produkowane z policarbonu, od mieszanek tworzywa ABS i poliwęglanu, po warstwowo nakładany poliwęglan na lekką skorupę z ABS (aby zabezpieczyć przez zarysowaniami, zwiększyć wytrzymałość powłoki ABS), po takie które wykonane są ze 100% poliwęglanu - te są najwyższej jakości.


Jak je od siebie odróżnić?.. zazwyczaj walizki wykonane z najwyższej jakości poliwęglanu są po prostu droższe. Wynika to z wysokiej jakości komponentów służących do produkcji walizek. Nie należy ufać tanim walizkom z poliwęglanu. Jeżeli cena budzi nasze wątpliwości (jest znacząco niższa od innych walizek z poliwęglanu) - należy przypuszczać że walizka może być wykonana z mieszanek tworzyw sztucznych z domieszką poliwęglanu, lub pochodzi z recyklingu tworzyw sztucznych. Nie zachowa wtedy charakterystycznych dla poliwęglanu właściwości.


W najwyższej jakości walizkach poliwęglan jest czysty, bez domieszek, dobra walizka powinna być wykonana wyłącznie z poliwęglanu (policarbonu, PC). 
Dzięki czemu taka walizka posiada długi okres gwarancji i jest odporna na zniszczenia (zarysowania, zgięcia, złamania itp). Należy pamiętać że ważną właściwością poliwęglanu jest jego giętkość i elastyczność, dzięki czemu walizki z poliwęglanu potrafią wytrzymać trudne warunki podróży samolotem. (ekstremalnie niskie temperatury, a także złe traktowanie przez obsługę).

 

Zobacz najlepsze kolekcje walizek z poliwęglanu w LUX4U.PL:


walizki z poliwęglanu travelite Elbe One Travelite Elbe One 2.0

 

walizki z poliwęglanu  Titan X2 Shark Skin

 

 Titan X2 Flash

 

walizki z poliwęglanu Titan Backstage

 

Titan Xenon Plus

Carlton Dune - zobacz walizki

Carlton Sonar - zobacz walizki

Calvin Klein Southampton

CAT (catepillar) Roll Cage

Puccini PC 005

walizki puccini z poliwęglanu Puccini PC 002

March Vision

Stratic Melton

Stratic Sun

Stratic Jug

Stratic Cliff

Samsonite Essensis

Samsonite Alu-Box

Samsonite Inova

Samsonite Alfa Cube

Verus Seszele

Vip Collection Mount Everest

Vip Collection Mount Blanc

 

  Puccini PP002 - walizki z poliwęglanu

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2014

 

Wszystkie prawa zastrzeżone     |    Copyright 2012-2015 LUX4U.PL 

 

Znak handlowy LUX4U oraz wszystkie prezentowane na stronie zdjęcia i prezentacje produktów są własnością firmy MOGETO Sławomir Stachowicz.
Wykorzystywanie ich bez zgody właściciela wiąże się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

 


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij